Články » O súčasnosti

  |  6.marec 2021

Historická pápežova návšteva v Iraku

Pápež František navštívil Irak. Je to prvá návšteva pápeža v krajine, kde sa nachádza Chaldejský Úr. Narodil sa tam Abrahám, tam mu dal Boh príkaz, aby odišiel do krajiny Kanaán. Tak vznikol najskôr judaizmus a na jeho základe neskôr kresťanstvo.

  |  16.január 2021

Rozhovor v Junge Freiheit

Predsedníctvo Nemecka na Rade Európskej únie sa skončilo. Ako vyznieva bilancia? Slovenský ex-predseda vlády a európsky politik, kresťansko-konzervatívny disident Ján Čarnogurský má svoj osobný pohľad na výsledky Merkelovej vlády.

  |  5.január 2021

Samoväzba nebohého generála Lučanského

Súdna psychológia má už dávno zistené, že samoväzbu väčšina ľudí znáša ťažko, niektorí viac, iní menej. Pri osamelom pobyte v cele môžu prísť človekovi na um rôzne myšlienky. Pre porovnanie, samoväzbu ako disciplinárny trest možno uložiť najviac na 10 dní.

  |  29.november 2020

Ešte k 17. novembru 2020.

Nadišiel znovu 17. november. Televízne dokumenty pripomenuli zaplnené námestia pred 31 rokmi. Ale námestia sa znovu naplnili. Na Hodžovom námestí v Bratislave médiá odhadli 15 – 20 tisíc ľudí, ľudia prišli na námestia aj v Košiciach, v Banskej Bystrici, spomínali sa Michalovce a ďalšie ... viac

  |  24.október 2020

Záborskej zákon neprešiel, ako ďalej?

Návrh poslankyne Anny Záborskej na kozmetickú zmenu zákona o interrupciách neprešiel rozdielom jedného hlasu. Pani poslankyňa sa vyjadrila, že o pol roka podá návrh nanovo, ale otázka zostáva: ako ďalej?

  |  4.október 2020

Y2K – skúška na korona vírus?

Od marca tohto roku sa stal ústrednou témou médií hlavného prúdu korona vírus. Na druhej strane v alternatívnych médiách vystupujú lekári a iní odborníci od fachu, ktorí dokladajú číslami, že tento vírus nie je nič mimoriadne a napríklad počet mŕtvych na korona vírus neprekračuje ... viac

  |  27.september 2020

Príhovor pri uvedení knihy spomienok arcibiskupa Mons. Jána Sokola, Bratislava, 18. 9. 2020.

Bývalý trnavský arcibiskup Ján Sokol vydal knihu svojich spomienok \"Je čas mlčať a čas hovoriť\". Opisuje v nej svoj život, odhaľuje odvrátenú stránku posledných desaťročí aj mediálne kauzy okolo svojej osoby.

  |  20.september 2020

List do redakcie Katolíckych novín

Katolícke noviny číslo 38/2020 uverejnili komentár pod názvom Miera sa naplnila. Autor v komentári nekriticky opakuje všetky šablóny západnej propagandy proti súčasnému Rusku. Začína tvrdením, že „režim ruského prezidenta Vladimíra Putina“ otrávil ruského opozičného politika ... viac

  |  13.september 2020

Prejav na výročie bitky pod Viedňou 1683, Viedeň – Kahlenberg 12. 9. 2020.

Dvanásty september je dôležitý deň pre Európu. Pred viac než 300 rokmi naši predkovia tu pod týmto kopcom prerazili obkľúčenie Viedne, oslobodili mesto a začali oslobodenie kontinentu. Priniesli ťažké obete. Tisíce vojakov padlo tu pri Viedni, ďalšie tisíce pozdĺž Dunaja, pri oslobodení ... viac

  |  30.jún 2020

Príbeh sochy, ktorú ubránili.

Už týždne vidíme a počúvame v médiách o sochách a pomníkoch v krajinách bielej civilizácie, ktoré poškodzujú, strhávajú, zneucťujú rozvášnené alebo zakúpené davy. To je čas rozpovedať príbeh sochy, ktorá stojí na svojom mieste už 90 rokov, pretože ju ľudia ubránili.

       01   02   03       
ČLÁNKY
Anketa

Zaujala Vás táto osobná stránka ?